אם המידעון מוצג בצורה לא תקינה לחצו כאן
31 במאי 2016
מידעון עמותת סיכוי
Share
Tweet
Forward
שלום לתומכות ותומכי עמותת סיכוי

בימים אלו אנו נמצאים בשיאן של ההכנות לקראת ״לילות רמדאן״ - הרמדאן הוא החודש החשוב ביותר מבחינה תרבותית, דתית וחברתית בלוח השנה המוסלמי, וגם החודש האינטנסיבי ביותר בפרויקט התיירות המשותפת שלנו. ההתרגשות השנה גדולה במיוחד, כשהפרויקט גדל ומתחזק, עם הקמת פורום דרכים שלובות دروب متداخلة המאגד לראשונה את 4 קבוצות התיירות המשותפת שבהן פועלים ביחד יזמי תיירות ערבים ויהודים. גם "לילות רמדאן" מתרחבים והם יכללו השנה עשרות סיורים בעשרה ישובים וערים ערביות. אנחנו מזמינים אתכם להכיר מקרוב את האוצרות התיירותיים, להיחשף למסורת, המנהגים והמאכלים המיוחדים לרמדאן בסיורים מגוונים מאזור המרכז ועד לגליל.

תיירות משותפת היא לא רק עוד הזדמנות לסיור או בילוי סופ"ש. תיירות יכולה להיות תשתית שמחוללת שינוי עומק חברתי: תשתית לחיזוק הקשרים בין ישובים יהודים וערבים והאנשים הגרים בהן, קשרים אשר הוכיחו את חוסנם גם בתקופות של פחד ואי-אמון בין יהודים וערבים; תשתית להפחתת ההפרדה והניכור, לעידוד היכרות אמיתית ובגובה העיניים של החברה היהודית עם האזרחים הערבים, עם המורשת, התרבות ההיסטוריה של כל אחד מהאזורים בהם אנחנו פועלים; ולא פחות חשוב: תשתית לפיתוח כלכלה מקומית חזקה הנשענת על הנכסים התיירותיים של הישובים, אוצרות שעד היום לא זכו להשקעה ממשלתית ומעטים הכירו ונהנו מהם.

דווקא עכשיו, כשהאירועים הפוליטים והחברתיים האחרונים מביאים מגמות הפרדה והדרה שהולכות ומתחזקות, אנחנו מציעים לבוא, להכיר ולהתחבר לחוויה אחרת.

בשנה שעברה בעקבות שיתוף פעולה פורה עם משרד התיירות והרשות לפתוח הגליל חווינו הצלחה גדולה כשאלפים השתתפו בסיורי רמדאן. השנה לצערנו משרד התיירות החליט שלא לסייע, אבל אנחנו נחושים יותר מתמיד לחזק ביחד איתכם את התשתיות שהקמנו, ולהביא לכך שהמדינה תכיר ותשקיע במימוש הפוטנציאל האדיר של התיירות האזורית המשותפת.  
 
הכנסו עכשיו כדי לראות את מגוון הסיורים ולהירשם מראש (מספר המקומות בכל סיור מוגבל!)
http://shared-tourism.org.il

מחכים לכם בסיורים
רמדאן כרים,

ראנדה חאג׳ יחיא-חוטבא ונעם הורוביץ
מנהלים שותפים של פרויקט תיירות אזורית משותפת
המחלקה לחברה משותפת בעמותת סיכוי
 
עוד עדכונים מפעילות עמותת סיכוי החודש
בפעם הראשונה מאז ביקור אנואר סאדאת נאמו על בימת הכנסת חברי כנסת יהודים וערבים בשפה הערבית עם תרגום סימולטני לעברית, כדי להגדיש את הצורך לחזק את מעמדה של השפה הערבית
להמשך קריאה >>
הנתון הבא הוא לא סתם מכעיס, הוא מרתיח: רק 0.57% מהמרואיינים בתקשורת הן נשים ערביות. אחת מכל 175. זו המשמעות של הדרה כפולה: נשים מיוצגות פחות מגברים, ערבים מיוצגים הרבה פחות מיהודים, והנשים הערביות מודרות פעמיים.
להמשך קריאה >>
במשך יותר מדי זמן סיפרו לנו שאי אפשר לשלב מומחים ערבים כמרואיינים בתכניות האקטואליה. עכשיו נגמרו התירוצים. אנחנו גאים להשיק ביחד עם ארגון "אנו" את A-List - מאגר המומחים והמומחיות הערבים לכלי התקשורת. להמשך קריאה >>
סמאח סלאימה, רכזת פרויקט המאבק באלימות בחברה הערבית, התראיינה לכתבה מקיפה ומטלטלת במוסף הארץ בעקבות גל הרצח האחרון בחברה הערבית, וקראה במאמר דעה שפורסם ב-Ynet לממשלה להתחיל לפעול בשיתוף עם החברה הערבית כדי להיאבק יחד באלימות
להמשך קריאה >>